Paradisgatan 16, Gamla Masthugget, Göteborg Fint renoverad med balkong i västerläge och garageplats som ingår i avgiften - Nya Kvadrat - Göteborgs ledande mäklarbyrå!
Såld
Paradisgatan 16, GÖTEBORG

Fint renoverad med balkong i västerläge och garageplats som ingår i avgiften

Här bor ni i en ljus och modern tvåa med balkong i västerläge. Lugnt område nära Slottsskogen samt Linnéstadens puls. Hiss finns, garageplats ingår!

Bostadstyp Lägenhet

Upplåtelseform Bostadsrätt

Boarea59.6 kvm

Rum2 rok

Våning6, HISS FINNS

Byggår1981

Zara Ek
Julia Albinsson

Bostadstyp Lägenhet

Upplåtelseform Bostadsrätt

Boarea59.6 kvm

Antal Rum2 rum och kök

Våning6, HISS FINNS

FöreningHSB BRF Lustgården i Göteborg

Byggnadsår1981

Fint renoverad med balkong i västerläge och garageplats som ingår i avgiften

Denna ljusa och välplanerade 2:a på 59,6 kvm är belägen i det pittoreska området Gamla Masthugget. Hemmet har en härlig balkong med västerläge, perfekt för soliga eftermiddagar. Badrummet genomgick en totalrenovering år 2021 och har ett vackert Terazzo klinker. Köket är ljust och fint med gott om ytor, vilket ger en luftig och inbjudande känsla.

Lägenheten är belägen på sjätte våningen av åtta och har tillgång till hiss, vilket gör vardagen bekväm och smidig. Dessutom ingår en garageplats, vilket är en sällsynt lyx i stadskärnan och ger både säkerhet och bekvämlighet för bilägare.

Denna lägenhet i Gamla Masthugget är perfekt för den som söker en modern och bekväm bostad med närhet till stadens puls samtidigt som man kan njuta av lugna stunder på den soliga balkongen.

Planlösning

Fakta

Områdesbilder

KARTA