Paradisgatan 12, Gamla Masthugget, Göteborg Egen takterrass med insynsskyddat och soligt läge . Njut av utsikten över Masthuggets takåsar. - Nya Kvadrat - Göteborgs ledande mäklarbyrå!
Såld
Paradisgatan 12, GÖTEBORG

Egen takterrass med insynsskyddat och soligt läge . Njut av utsikten över Masthuggets takåsar.

Vindslägenhet med härlig takterrass om ca 11 kvm. Mitt i Gamla Masthugget och på gränsen mot Linné. Modernt renoverad med öppen planlösning.

Bostadstyp Lägenhet

Upplåtelseform Bostadsrätt

Boarea57.3 kvm

Rum2 rok

Våning6, HISS FINNS

Byggår1981

Zara Ek
Tilde Aurbakken

Bostadstyp Lägenhet

Upplåtelseform Bostadsrätt

Boarea57.3 kvm

Antal Rum2 rum och kök

Våning6, HISS FINNS

FöreningHSB Brf Lustgården i Göteborg

Byggnadsår1981

Egen takterrass med insynsskyddat och soligt läge . Njut av utsikten över Masthuggets takåsar.

Välkommen till en unik vindslägenhet belägen mitt i Gamla Masthugget, med direkt närhet till Linnéstadens stora utbud. På våning 6 av 6 är ljusinsläppet otroligt! En stor och härlig takterrass som nås via vardagsrummet. Integrerad planlösning mellan kök och vardagsrum som binds samman av matplatsen. Fräscht renoverat kök och bad, praktiskt utrustad med såväl tvättmaskin som diskmaskin. Rymligt sovrum med utsikt över Masthuggets takåsar. Detta rum är möjligt att dela av för att skapa en 3:a. Genomgående vita väggar samt trägolv. Gott om förvaring i walk in closet. Till lägenheten hör även ett källarförråd.
Gamla Masthugget är en rofylld stadsdel som gränsar med Linne. På en kort promenad är du i även mitt i Slottsskogen. Goda kommunikationer med buss nummer 61 som går längst med Fjällgatan.

Planlösning

Fakta

Områdesbilder

KARTA