Nya Kvadrat fortsätter växa – och nästa steg tar oss över älven. Under 2026 öppnar vi vårt nya mäklerikontor på Hisingen.
Med sitt läge mellan stad och hav, gamla varv och nybyggda kvarter, är Hisingen en plats som både förändras och förnyas i snabb takt. Det är här framtidens Göteborg tar form – och därför vill vi vara med.
Vi ser en stark utveckling på Hisingen och en växande efterfrågan på mäklare som verkligen kan området. För oss handlar det om att vara nära, förstå människorna som bor här och skapa den personliga kontakten som våra kunder uppskattar, säger Gustav Johansson, Nya Kvadrat.
På Nya Kvadrat Mäkleri tror vi på det lokala. Varje stadsdel har sin egen rytm, sina historier och sina bostadsdrömmar. Att öppna på Hisingen är ett naturligt steg för oss – inte bara för att marknaden växer, utan för att vi vill bidra till att forma nästa kapitel av Göteborgs utveckling.