Gör en intresseanmälan
Utgångspris2.595.000 kr
Bostadstyp Lägenhet
Rum2 rum
Boarea61.0 kvm
Månadsavgift4.500.0 kr/mån
Våning1 av 4
Hiss Ja
Byggår2024
ByggnadstypFlerbostadshus
FöreningBrf Trägården
Upplåtelseform Bostadsrätt

- Ansvarig mäklare
Adam Andreasson
Fastighetsmäklare/Delägare - Tel: 0766-01 00 01
- adam.andreasson@nyakvadrat.se
- Åvägen 17C
- 412 51 Göteborg
- info@nyakvadrat.se
Utgångspris2.595.000 kr
Bostadstyp Lägenhet
Rum2 rum
Boarea61.0 kvm
Månadsavgift4.500 kr/mån
Våning1 av 4
Hiss Ja
Byggår2024
ByggnadstypFlerbostadshus
FöreningBrf Trägården
Upplåtelseform Bostadsrätt
Välkommen hem till denna nybyggda tvåa med härlig balkong i lugnt läge mot dem lummiga gården.
Trivsam tvåa där du direkt möts av det öppna samband mellan kök och vardagsrum. Via dubbeldörrar nås balkongen åt öster där du njuter av solen under dygnets första timmar. Rymligt sovrum med egen klädkammare som erbjuder gott om förvaringsmöjligheter och som kompletteras av garderober i hall och vid badrummet. Badrummet är utrustat med både tvättmaskin och torktumlare samt arbetsbänk som tillsammans underlättar klädvården.
Bostadens inredningskoncept håller hög standard och flörtar med nutida trender och naturnära toner. Köket från Ballingslöv har ostronbeigea luckor, knoppar i valnöt och arbetsbänk i kompositsten som även fortsätter upp som bakkantslist. Samma jordnära toner kommer igen i badrummets beige/grå klinker och väggarnas matta beige kakelplattor. Badrummet har även spotlights och en sandfärgad kommod med valnötsknopp som även förekommer på väggskåpen vid tvättdelen i samma toner som kommoden. Vid entrén ligger ett beige klinkergolv som övergår i en askparkett som tillsammans med sandfärgade väggar utgör basen i övriga rum i bostaden.
I Brf Trägården bor du med närhet till det mesta. Här finns något för alla smakriktningar och du har alla bekvämligheter runt knuten. Gillar du havet? Ta en kort promenad eller cykeltur västerut till Askimsbadet. I mer ostlig riktning hittar du Sisjöområdet med mängder av underbara skogsstigar och bär- och svampmarker. För shopping har du Sisjöns handelsområde bara ett stenkast norrut och även Frölunda Torg ligger nära. Dessutom finns en busshållplats intill området. Här finns det mesta av det bästa helt enkelt. Dessutom har ni goda kommunikationer in till centrala Göteborg, både med bil och kollektivtrafik, vilket gör pendlingen enkel och smidig.
Den här bostaden är ett perfekt val för er som vill bo modernt och bekvämt, och med alla vardagens nödvändigheter inom räckhåll. Välkommen på visning!
Planlösning
Fakta
Interiör
Ekonomi & Drift
Föreningen
postdoc:Array ( )
Dokument & Länkar
Intresseanmälan



























