ÖJERSJÖ / ÖJERSJö - HELGAS VäG 3A
Helgas väg 3A
Snabbfakta - Bostadsrättslägenhet
Generös gavellägenhet med stor balkong, klk och köksö!
Generös gavellägenhet med stor balkong, klädkammare och köksö!
Generös gavellägenhet med stor balkong, klk och köksö!
Generös nybyggd gavellägenhet med stor balkong, klädkammare och köksö!
I populära Öjersjö kan vi nu erbjuda en stilfull 3 roks bostad med det lilla extra.
Rummen är rymliga med stora fönster som ger ett härligt ljusinsläpp. Genomgående rikligt med förvaring med två stora skjutdörrsgarderober och klädkammare.
Vältilltaget badrum med tvättmaskin och torktumlare. Golvet pryds av ett vackert ljusgrått klinker medans kaklet på väggarna blir vita.
Vackert ljust kök från Vedum med köksö. Köket kompletteras av rostfria vitvaror från Electrolux och Franke med bl a induktionshäll och varmluftsugn i ergonomisk arbetshöjd samt integrerad diskmaskin. Smart och lätt möblerat vardagsrum med fönster i två väderstreck och utgång till den rymliga balkong om hela 9 kvm.
Flexibelt tillträde och garanterad parkeringsplats.
Här är det bara att flytta in och trivas från dag ett med omedelbar närhet till lokalt centrum med dagligvarubutik, vårdcentral och restaurang samt skola och förskola endast ett par minuters promenad bort. På bekvämt avstånd finns här också Kåsjöns vackra terräng och svalkande bad. Goda kommunikationer tar dig snabbt och enkelt runt i Partille och vidare in mot centrala Göteborg samt mot Landvetter Flygplats för vidare färd ut i världen.
Bostaden säljs med budgivning!
Har du läst hela vägen hit och tycker att bostaden är intressant. Tveka inte att slå ansvarig mäklare en signal för att boka tid för visning!